Informace

Vše co Vás zajímá, nebo by mohlo zajímat

MILÉ NEVĚSTY

a milí ženichové
Kdo jsem a jak pracuji

Ahoj, jmenuji se Zuzka. Prosím, tykejme si, ať se nám spolu lépe komunikuje. Na Vaši svatbu se stanu Vaší rodinnou přítelkyní. Fotograf totiž není floristka nebo kuchař, který udělá co má, a pak si jde po svých. S fotografem prožíváte jedny z nejdůležitějších a nejintimnějších chvílí Vašeho života a proto je důležité, aby Vám byl blízký a sympatický.

Jsem pyšná maminka a spokojená manželka. Manželství doporučuju. Mám radost když se lidi berou a těší mě, že můžu být u toho. Zaměřuji se především na svatby venku a je mi jedno jestli to bude na Vaší zahradě, v zámeckém parku, uprostřed lesa, nebo na hřebenu hor. Budu se s vámi brodit řekou, procházet se mokrou trávou a ztrácet se v mlze. Pro Vaše krásné fotky jdu na samou hranici možností a každý okamžik vytěžím na maximum.

Jsem pro každou špatnost a moc se mi líbí, že si dnes každý dělá svatbu opravdu podle sebe. Respektuji Váš osobitý styl, který navíc ještě podpořím. Zachytím Váš svatební den tak, aby z něj vyzařovala Vaše energie. Nikdo Vás nebude nutit do nepřirozených póz, ani retušovat k nepoznání, a přesto vytvoříme fotografie jako ze svatebních magazínů. Focení se nemusíte bát, poradím Vám co a jak. Zvládne to každý a navíc Vás to bude i bavit.

Během svatby splynu s davem, do dění nijak nezasahuji, zachycuji přirozený průběh z pohledu běžného hosta. Výsledkem jsou nenucené, uvolněné a opravdové vzpomínky, které Vám připomenou Váš den i po mnoha letech. Svatební album tvoří především momentky, ale ráda zvěčním cokoliv, co si budete přát.

Před svatbou

Ráda se s Vámi setkám ještě před svatbou, abychom se spolu seznámili a Vy neměli na svatbě cizího člověka. Předsvatební schůzku si sjednáváme až na základě vážného zájmu, po uhrazení zálohy. Předsvatební schůzku je nejlepší uskutečnit cca 2 měsíce před svatbou. V té době už bývá celkem jasné co a jak bude, ale zároveň ještě nejste v tom nejhorším stresu a ještě zbývá nějaký prostor na případné změny. Popovídáme si o svatbě, lehce projdeme harmonogram. Já se Vás budu trochu vyptávat, abych si udělala představu co je pro vás důležité, a naladila se na Vaši notu. Součástí schůzky je i krátké předsvatební focení.
Teď jste se možná vyděsili co to je? Jakože svatební focení na nečisto? V šatech? Můžu Vás uklidnit že ne.

Předsvatební focení znamená, že spolu vyrazíme na krátkou procházku, během které párkrát cvaknu. Účelem takového focení nejsou ani tak výsledné fotografie. Jde hlavně o to, abyste si spolu zkusili jaké to vlastně je, stát spolu před foťákem. Fotky Vám samozřejmě pošlu. Bývá jich kolem 20 a mívám je hotové většinou za týden. Focení na schůzce není podmínkou, ale nabídkou. Využít toho můžete, ale nemusíte. Já to rozhodně doporučuji. Ve 100% případů se mi osvědčilo, že v den svatby při focení naostro už jsou novomanželé mnohem jistější, klidnější a průběh focení je znatelně hladší. Určitě je to i tím, že už si vzájemně nejsme cizí, a víme, jak spolu komunikovat. Zajímá Vás jak vypadají fotky z předsvatebního focení? Klikněte sem.

Předsvatební focení je ZDARMA. Berte to ode mě jako poděkování za oběd*.

Organizační informace
  • Časové rozmezí, které strávím na Vaší svatbě si zvolíte Vy sami. Klidně kvůli Vám vstanu za tmy, abych zachytila první ranní přípravy. Nebo se sejdeme až před obřadem a budu s Vámi až se na obloze objeví hvězdy. Pro lepší orientaci nabízím 3 nejoblíbenější varianty focení. Někdy se stane, že v průběhu dne zjistíte, že byste mě raději o něco déle. Není problém se na prodloužení. Hodina stojí 2000 Kč
  • Až budete vytvářet harmonogram svatebního dne, prosím, neplánujte novomanželské a skupinové fotky bezprostředně po obřadu, v době oběda. V zimě je to jedno, ale v létě je doba od 11h do 16h pro focení naprosto nevhodná. Horko je ten nejmenší problém. Velký problém je ve světle, které je v tuto dobu tvrdé a velmi nelichotivé. Jinak řečeno – čím později budeme fotit, tím více vám to bude slušet. A opravdu stojí za to počkat si až na večer, před západem slunce. Určitě přemýšlíte i nad tím, jak zabavit svatebčany v době Vaší nepřítomnosti. Poradím Vám: dortem. Rozkrojíme dort, odjedeme fotit, a než to hosté sní, jste zase zpátky. Stačí nám klidně půl hodiny. Přece nebudete chybět na vlastní svatbě.
  • Chápu, že svatba je především soukromá záležitost a proto netrvám na přidělení místa přímo u svatebního stolu. *Jsem ale také jen člověk a také musím jíst. Počítejte tedy prosím s adekvátním občerstvením i pro mě.
  • Pro rezervaci termínu si beru nevratnou zálohu 5 000 Kč. Zbylou částku platíte po svatbě. Prosím o pochopení, že fotky začínám zpracovávat až po zaplacení. Úpravami fotografií strávím dlouhé hodiny a hodiny, a přestože mě focení baví a dělám to s radostí a vášní, jde o můj způsob obživy, a nemůžu si dovolit platby vymáhat dodatečně. Vaše svatební fotografie budou hotové zhruba za měsíc.
  • Optimální počet výsledných fotografií je 300 ks, což je zároveň i počet, který Vám garantuji při odevzdání. 300 fotek dokáže kvalitně provést celým svatebním dnem, zachycuje všechno podstatné, a přitom se fotky neopakují a je zábavné se na ně dívat. Většinou ale odevzdávám fotek více. Množství výsledných fotek závisí na mnoha faktorech jako je počasí, program, výzdoba, množství svatebních hostů a především jejich ochota se fotografovat.
  • Všechny fotky prochází základními úpravami v mém stylu, párové novomanželské fotky se upravují více a precizněji. Předem se Vás zeptám jaká míra úpravy Vám vyhovuje. Můžu udělat základní korekce až po retuš reklamního rozsahu. Svatební fotografie jsou z 90% barevné, cca 10% je černobílých. Ráda bych předem informovala, že všechny fotky nemusejí být technicky dokonalé, pokud mají vyšší obsahovou hodnotu. Sem tam narazíte na fotku, která není zcela ostrá, nebo může být rozmazaná. Nejde o chybu, ale o umělecký záměr 🙂 celé svatební album díky těmto fotkám působí dynamicky a je zábavnější při prohlížení.
  • Hotové fotky Vám potom nahrávám do soukromé online galerie pod heslem, odkud je možné stáhnout si jednotlivé fotky, nebo celé album naráz. Odkaz také můžete sdílet se svými blízkými.

 

 

 

Děkuji za přečtení, a pokud máte nějaké další dotazy, určitě pište. Moc se na Vás těším.